My Account
Facebook Twitter Youtube
February 13, 2020
By: Butch Harmon

Division 4 wrestling area individual rankings


Rankings of top Division 4 individual wrestlers in the area

SPORTS:

Division 4 area individual wrestling rankings

103

Isaiah Mullins, St. Charles so. 26-4

Joe Perez, Lakeview fr. 31-10

Daven Lockwood, New Lothrop fr. 21-10

Robert Long-Terwilliger, St. Louis so. 18-10

Gavin Fleisher, Carson City so. 20-10

112

Alex Newton, St. Louis sr. 25-7

Jared Shepler, Carson City jr. 28-8

Blake Baker, Dansville so. 29-9

Gabe Mullins, St. Charles jr. 24-10  

Ben Pitts, Edmore-Montabella 21-10

119

Derek Mayle, Breckenridge so. 28-6

Dylan Marr, St. Louis fr. 21-11

Nate March, St. Louis 19-7

Jack Wiggins, Coleman so. 18-5

Jarrett Weiglod, Hemlock jr. 15-19

125

Jaron Johnson, Carson City jr. 28-0

Alex Wolford, New Lothrop so. 20-7

Chance Wagoner, Edmore-Montabella 36-10

Logan Erskine, St. Charles sr. 17-7

Gage Vasold, Breckenridge fr. 27-10

130

Logan Kehres, Dansville sr. 23-0

Andrew Krupp, New Lothrop Jr. 27-9

Cole Altman, Coleman fr. 18-21

Kristian Race, Montabella 11-14

135

Jamison Ward, Carson City sr. 39-0

Logan Wolford, New Lothrop sr. 28-5

Josh Collins, Hemlock so. 23-6

Mason Dalrymple, Edmore-Montabella 34-11

Lochlan O’Boyle, St. Louis fr. 23-7

140

Cole Stone, Carson City so. 35-4

Jackson Knieper, New Lothrop jr. 21-13

Owen Christmas, Bath so. 19-6

Nathaniel Ruediger, Mich. Lutheran Seminary sr. 18-15

Ethan Sumner, Breckenridge jr. 14-13

145

David Shattuck, Edmore-Montabella 40-4

Brenden Kurtze, Lakeview sr. 36-6

Gavin Giles, St. Louis sr. 23-5

Bryce Stanley, Carson City so. 30-8

Isaac Plamondon, Valley Lutheran jr. 26-14

152

Bryce Cheney, New Lothrop jr. 20-3

Austin Hancock, Lakeview 30-12

Cade Fleisher, Carson City sr. 16-8

Gavin Kent, Edmore-Montabella 30-14

160

Austin Barnette, New Lothrop sr. 28-6

Sully O’Brien, Mich Lutheran Seminary sr. 36-5

Cole Tilton, Ithaca, jr. 30-10

Blain Mitchell, Carson City jr.22-6

171

Kody Krupp, New Lothrop jr. 19-9

Spencer Rameriez, Breckenridge 24-8

Nash Akin, Carson City sr. 29-7

Justice Onstott, St. Louis fr. 24-10

John Row, Edmore-Montabella 27-16

189

Justin Carnaham, New Lothrop sr. 34-0

Jeremy Wazny, Hemlock jr.  30-5

Taiden Robinson, Carson City so. 11-7

Tristan Almanza, Edmore-Montabella 27-13

Issac Heinz, Dansville 17-12

215

Camden Orr, New Lothrop jr. 31-3

Chanc McCormack, Ithaca sr. 36-3

David Jahnke, Valley Lutheran jr. 32-8

Ryan Holland, Carson City sr. 29-9

Ean Bradley, St. Louis jr. 18-10

285

Isiah Pasik, New Lothrop so. 30-2

Brian Yeakey, Carson City sr. 38-2

Bryce Middleton, Coleman 33-8

Luke Maxwell, jr. St. Louis 10-9