My Account
Facebook Twitter Youtube
February 17, 2020
By: Butch Harmon

Division 2 area individual wrestling rankings


Division 2 area individual wrestling rankings

SPORTS:

DIVISION 2 INDIVIDUAL WRESTLING RANKINGS

103

Tayden Miller, Mason fr. 37-4

Jay Shaull, Eaton Rapids jr. 33-3

Grant Stahl, Mt. Pleasant, fr. 33-2

Dakota Forgash, Bay City Glenn so. 27-7

Joey Devaras, Owosso sr. 38-9

112

Jacob Brya, St. Johns so. 34-0

Cael Weinzweig, DeWitt jr. 33-3

Ramsy Mutschler, Lowell so. 24-15

Nick Korhorn, Lowell sr. 21-10

Alex Kolar, Haslett so. 39-9

119

Trevor Marsman, Cedar Springs jr. 46-1

Kiefer Kolito, DeWitt jr. 35-4

Robert Davids, Eaton Rapids jr. 31-10

Logan Trimmer, Mason jr. 34-7

Adrian Sigurani, Eaton Rapids so. 29-9

125

Adam Hughes, Charlotte sr. 43-1

Matt Foddrill, DeWitt sr. 36-2

Caden Peterman, Greenville jr. 38-3

James Link, Lowell jr. 24-14

Emilio Cabrera, East Lansing 19-9

130

Tanner Miller, Mason sr. 39-0

Kalif Kavanagh, Haslett sr. 31-7

Zeth Strejc, Lowell jr. 19-12

Zam Thompson, Eaton Rapids so. 24-14

Jonah Ervin, Mt. Pleasant 28-14

135

Dawson Jankowski, Lowell sr. 23-10

Kyle Fanson, Mason sr. 34-6

Logan Haughton, Charlotte so. 31-8

Eli Severns, DeWitt jr. 27-9

James Wagner, Lansing Waverly so. 17-6

140

Chris Haynes, Eaton Rapids sr. 39-1

William Link, Lowell so. 22-10

Alex Willison, Charlotte sr. 22-11

Diego Babb, DeWitt sr. 21-14

Isaac Dailey, Greenville fr. 26-9

145

Austin Boone, Lowell sr. 31-0

Richard Mayes, Mason sr. 30-5

Luke York, DeWitt jr. 31-7

Nate Elliston, Cedar Springs, jr. 42-10

Jonathen Davis, Fowlerville so. 35-14

152

Chad Haynes, Eaton Rapids sr. 36-2

James Fotis, Lowell sr. 20-5

Keegan Kinne, St. Johns sr. 31-9

Kaedon Southworth, DeWitt sr. 26-9

Ashton LaGuire, Charlotte so. 26-8

160

Caleb Fish, Eaton Rapids sr. 39-0

Colton Blaha, Owosso sr. 48-1

Doak Dean, Lowell jr. 24-8

Nathan Gendron, Fowlerville sr. 37-12

Xavior Hoyt, Bay City Central sr. 24-7

171

Jacob Lee, Lowell jr. 27-9

Tyler Brandt, DeWitt sr. 30-6

Chandler Murten, DeWitt jr. 20-3

Nick Vasquez, Mason so. 30-12

Carter Meyers, Ionia, sr. 21-6

189

CJ Krum, St. Johns jr. 34-3

Jacob Brandt, DeWitt sr. 29-7

Jarrad Epkey, Charlotte sr. 26-8

Demitrius Webb, Waverly sr. 28-8

Cameron Eager, Bay City Glenn so. 23-2

215

Dylan Norris, Eaton Rapids sr. 32-5

Keigan Nugent, Lowell jr 27-5

Jacob Hough, Lowell sr. 24-8

Devin Vasquez, Mason sr. 32-7

Hunter Winchell, Bay City Glenn so. 23-11

285

Jack Gilchrist, Mason sr. 37-2

Conner Pochert, DeWitt jr. 30-6

Tyler Deloof, Lowell sr. 16-4

Dominic Patterson, Owosso 36-12

Justin Tithof, Mt. Pleasant sr. 34-7