My Account
Facebook Twitter Youtube
February 17, 2020
By: Butch Harmon

Division 3 area individual wrestling rankings


Division 3 area individual wrestling rankings

SPORTS:

Division 3 individual wrestling rankings

  103

Robert Thang, Lansing Sexton sr. 26-3

Robert VanVleet, Chippewa Hills so. 27-15

Mason Spiess, Ovid-Elsie sr. 30-7

Tyler Ueberroth, Swan Valley fr. 38-3

Jack Chambers, Williamston so. 29-7

112

Jordan Rodriguez, Chesaning sr. 34-1

Zachary Gibson, Lakewood Lake Odessa so. 39-2

Luke Sherman, Millington fr. 36-3

Kye Andrews, Shepherd 28-4

Ty Fielder, Durand fr. 25-5

119

Sean Spidle, Flint Powers sr. 29-0

Caiden Pelc, Portland so. 41-2

Kanon Adwell, Lakewood-Lake Odessa sr. 35-2

Taylor Gibson, Chippewa Hills sr. 30-13

Camden Johnecheck, Williamston fr. 27-6

125

Ryker Johnecheck, Williamston so. 34-2

Hunter Norris, Millington jr. 31-1

Caleb Cline, Shepherd 37-3

Isaiah Pelc, Portland fr.: 34-9

Aiden Bernerd, Montrose so.  42-4

130

Brock Holek, Durand jr. 39-0

Jack Sherman, Millington jr. 38-1

Calvin Kittendorf, Williamston jr. 21-6

Solomon Rosales, Alma jr. 34-8

Carson Hayes, Chippewa Hills jr. 29-7

135

Dametrius Castillo, Alma jr. 30-7

Macintyre Breece, Birch Run sr. 37-2

Luke Mahaney, Williamston jr. 24-3

Travis McDonald, Sanford-Meridian sr. 41-6

Trent Trierweiler, Portland so. 31-13

140

Nick Dodman, Sanford-Meridian jr. 41-4

Jarrett Ferman, Alma sr. 22-5

Connor Owens, Flint Powers fr.27-8

Keegan VanAlstine, Lakewood-Lake Odessa jr. 28-8

Christian Miller, Birch Run sr. 29-9

145

Colt Smedley, Clare sr. 17-1

Konner Roche, Frankenmuth jr. 32-9

Ty Anderson, Corunna sr. 36-4

Xavier Anderson, Corunna fr. 36-9

Brock Ryan, Central Montcalm jr. 27-9

152

Peyton Brooks, Bullock Creek so. 42-5

Hayden Holmes, Millington, so. 39-4

Ty Tanner, Birch Run sr. 33-5

Jacob Munger, Alma so. 25-12

Bobby Skinner, Montrose jr. 25-5

160

Chris Mills, Frankenmuth sr. 43-4

Randy Pyrzewski, Gladwin so. 42-4

Justin VanBlaricum, Alma sr. 27-5

Gavin Vaughn, Lakewood-Lake Odessa fr. 31-3

Max Kyser, Shepherd jr. 26-9

171

Dillon Kroening, Gladwin sr. 45-1

Dillon Vroman, Portland 40-6

Trayshon Rinkines, Lansing Sexton sr. 29-7

Carlos Espinoza, Alma, sr. 28-11

Logan Buckner, Shepherd sr. 15-2

189

Jonathan Clack, Lakewood-Lake Odessa sr. 45-0

Jimmy Miron, Sanford-Meridian sr. 42-6

Tyler Kutzke, Bullock Creek jr. 43-7

Clayton Wiggins, Chippewa Hills sr. 33-6

Hunter Spaulding, Durand jr. 30-8

215

Colby Roosa, Chippewa Hills jr. 30-3

Levi Harber, Montrose so. 42-3

Brady Solano, Sanford-Meridian sr. 39-11

Carl Whipple, Chippewa Hills jr. 31-10

Branson Goodman, Portland, fr. 33-11

285

Grant Clarkson, Lakewood-Lake Odessa sr. 33-0

Terrance Watson, Birch Run sr. 38-1

Clayton Hackett, Bullock Creek sr. 43-5

Griffin Barnette, Montrose sr. 33-6

James Bailey, Gladwin sr. 38-4